Reklama
Reklama

Oszustwo na wnuczkę

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z Zamościa poszukują oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność 83-letniej zamościanki, skradli jej oszczędności. Kobieta po telefonie od rzekomej "wnuczki", wierząc w historię o wypadku, w którym miała uczestniczyć, przekazała gotówkę - w kwocie 6 tysięcy złotych - nieznajomemu mężczyźnie.

- Wczoraj w domu 83-letniej mieszkanki Zamościa zadzwonił telefon. Starsza pani podniosła słuchawkę i usłyszała prośbę o pilną pożyczkę. Głos w telefonie był zapłakany i łudząco przypominał głos nastoletniej wnuczki kobiety. Rozmówczyni prosiła o pieniądze. Jak twierdziła, była uczestniczką wypadku i teraz musi wypłacić pokrzywdzonej odszkodowanie. Po chwili do rozmowy włączyła się nieznajoma. Przedstawiając się jako policyjny mediator przekonywała, że finansowe wsparcie sprawi, że wnuczka uniknie kłopotów i nie zostanie zatrzymana. Jak twierdziła, jej rodzice już przekazali określona sumę pieniędzy, ale to zbyt mało by uchronić nastolatkę od tarapatów. 83-latka uległa presji rozmowy i namowom. Zgodnie z poleceniami rozmówcy, gotówkę przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który zgłosił się po jej odbiór. - relacjonuje Joanna Kopeć z zamojskiej jednostki policji. 

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy 83-latka skontaktowała się członkiem swojej rodziny. Wówczas okazało się, że jej prawdziwa wnuczka nie była uczestnikiem żadnego wypadku i nie prosiła o finansowe wsparcie.

Policjanci poszukują oszustów i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us