Reklama
Reklama

Gmina Zamość i Narodowe Święto Niepodległości

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Narodowe Święto Niepodległości i 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zostaną uczczone w Gminie Zamość za sprawą kilku wydarzeń. Gminne obchody zaplanowano w Wólce Panieńskiej, gdzie w kościele parafialnym odbędą się uroczystości główne.

O godz. 12:00 rozpocznie się msza w intencji ojczyzny w oprawie muzycznej gminnego Chóru „Sitanianie” pod kierownictwem Ireny Dużyńskiej. Chór, który w ciągu ostatnich lat zdobył uznanie i szereg nagród na konkursach ogólnopolskich, wystąpi również z krótkim koncertem niepodległościowym zaraz po zakończeniu nabożeństwa.

Po gminnych uroczystościach w Wólce Panieńskiej, po południu odbędą się na terenie Gminy dwa ciekawe wydarzenia. Każdego, kto chce w przyjaznej atmosferze posłuchać lub pośpiewać razem polskie pieśni o wolności, zapraszamy o 16:00 do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem. Spotkanie, pt.: „Polaków wspólne śpiewanie o wolności”, z udziałem wokalistek i wokalistów z dwóch gminnych formacji: żeńskiego zespołu „Ale Cantare” i męskiej grupy „ShowMen”, poprowadzi instruktor śpiewu Barbara Rabiega.

Drugim wydarzeniem towarzyszącym tego dnia będzie sołeckie spotkanie niepodległościowe w Kalinowicach. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na godzinę 17:00 do kalinowickiej szkoły. Tam też jednym z punktów programu będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wstęp wolny dla każdego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us