Reklama
Reklama

Zamość: Nie dały się oszukać

foto: Policja foto: Policja

Wczoraj oszuści podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na wnuczka”. Grając na uczuciach starszych osób wymyślali historie o rzekomym wypadku i odpowiedzialności za jego spowodowanie, której mogą uniknąć - jeśli wpłacą określoną kwotę pieniędzy. Na szczęście oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy.

- Wczoraj po godzinie 13:00 do dwóch mieszkanek Zamościa na telefony stacjonarne dzwoniła kobieta, która podając się za „wnuczkę” informowała, że spowodowała wypadek drogowy i została aresztowana. Może uniknąć odpowiedzialności, sprawę można załatwić polubownie jednak potrzebne są pieniądze. Następnie telefon przekazywany był policjantce, która fachowym językiem wyjaśniała zaistniałą sytuację. W jednym przypadku padła prośba o przekazanie 27 tys. zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Na szczęście oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy. Mieszkanki Zamościa wiedziały jak należy się zachować w takiej sytuacji. Podczas rozmowy dążyły do tego, aby uwiarygodnić opowiadaną historię, chciały uzyskać jak najwięcej szczegółów dotyczących miejsca i okoliczności rzekomych wypadków. Nie chciały również odpowiadać na pytania fałszywych policjantek dotyczące informacji na temat bliskich. Kiedy oszustki zorientowały się, że zamościanki zaczęły podejrzewać, iż może chodzić o próbę wyłudzenia pieniędzy w obu przypadkach przerwały połączenia. Wówczas świadome zagrożenia mieszkanki Zamościa powiadomiły Policję.

Policjanci apeluje o ostrożność!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us