Reklama
Reklama

Zamość: Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Mieszkańcy Zamościa zapłacą więcej za śmieci. Proponowana cena miała wzrosnąć aż dwukrotnie, ostatecznie zamojscy radni zdecydowali się podnieść stawkę za odbiór odpadów segregowanych do 16 zł na osobę i 32 zł za odpady niesegregowane.

Uchwała dotycząca podwyżek cen za odbiór śmieci była chyba najważniejszym tematem dzisiejszej sesji rady miasta. Projekt zakładał wzrost stawki do 22 złotych za odbiór śmieci posegregowanych od jednego mieszkańca (do tej pory było to 10,50 zł) i aż 44 złote od osoby za śmieci nieposortowane. Uchwała wywołała żarliwą dyskusję podczas dzisiejszych obrad. Ostatecznie zamojscy radni zdecydowali się podnieść cenę za odbiór śmieci sortowanych do 16 zł od osoby, a śmieci niesegregowanych do 32 zł od osoby.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 12 radnych: Josik Franciszek, Kitka Szczepan, Klimczuk Agnieszka, Kudela Marek, Lizut Tadeusz, Nowakowski Wiesław, Pawlik Adam, Podgórski Grzegorz, Szpatuśko Andrzej, Walewander Marek, Wojtak Zdzisław i Zwolak Rafał. Przeciwni byli Małysz Piotr i Sowa Krzysztof. Dziewięciu radnych wstrzymało się od głosów, to: Błażewicz Piotr, Ćwik Sławomir, Fugiel Jolanta, Godzisz Ireneusz, Kupczyk Janusz, Matwiejczuk Jan, Stręciwilk - Gościcka Maria, Zagdański Dariusz, Zawiślak Monika.

"Główną przesłanką do podjęcia uchwały jest konieczność dostosowania stawek opłat do wzrostu kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

6 komentarzy

 • Bajeczki Zwolaka
  Bajeczki Zwolaka wtorek, 29 październik 2019 10:24 Link do komentarza

  I tak długo nie wzrastała, wszędzie podwyżki były już wcześniej. I pewnie wzrośnie jeszcze sporo. To tylko radny/kandydat Zwolak mógł wciskać bajki dla ciemnego ludu że on nie pozwoli na podwyżki, Zwolak ma na to zerowy wpływ. W kolejnej kampanii obieca że załatwi kurs dolara 1$=1zł? ?

 • sut
  sut wtorek, 29 październik 2019 11:59 Link do komentarza

  większe nagrody dla prezesów, przecież takie zarządzanie dużo kosztuje :D

 • Fghi
  Fghi wtorek, 29 październik 2019 17:32 Link do komentarza

  Trzech prezesów, to kosztuje ...je

 • Dudek
  Dudek środa, 30 październik 2019 11:20 Link do komentarza

  Nagrody ,nagrody Brawo

 • Miś
  Miś środa, 30 październik 2019 20:55 Link do komentarza

  A niech oni nas w dupę pocałują

 • Dziennik wschodni
  Dziennik wschodni piątek, 01 listopad 2019 16:48 Link do komentarza

  "Prawdopodobnie w trzecim tygodniu stycznia odbędzie się referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. W czwartek popołudniu przedstawiciele Komitetu Społecznego „Wspólny Lubartów” złożyli w Państwowej Komisji Wybiorczej wniosek referendalny z blisko 3000 głosów popierających.

  - Nikogo nie namawialiśmy do podpisania się pod tym wnioskiem. Ludzie są wkurzeni, że nowa Rada Miasta zaczęła urzędowanie od podwyżki diet. Tymczasem szykują się podwyżki za wodę, ogrzewanie i wywóz śmieci "

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us