Reklama
Reklama

Koń wpadł do piwnicy. Uratowali go strażacy

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Koń wpadł do piwnicy budynku gospodarczego w miejscowości Sitaniec Kolonia. Zwierze zostało uratowane przez zamojskich strażaków.

- 15 października tuż po godz. 18 otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Sitaniec Kolonia do piwnicy budynku gospodarczego wpadł koń - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że koń biegający swobodnie po podwórku wbiegł do spichlerza, w którym znajdowało się zabezpieczone deskami wejście do piwnicy. Deski pod ciężarem konia załamały się, powodując jego wpadniecie. Nie było możliwości wydobycia zwierzęcia przez właz. Przed przyjazdem służb ratowniczych, właściciel posesji z wykorzystaniem koparki odkopał część fundament budynku i podjął próbę rozkucia jego części. Działania okazały się jednak nieskuteczne. Strażacy z wykorzystaniem piły do betonu przecięli fundament budynku, następnie z wykorzystaniem młota udarowego wykonali przejście, przez które wyprowadzono konia. Koń nie wymagał pomocy weterynarza, który przybył na miejsce działań - relacjonuje rzecznik.

W akcji trwającej niespełna 2 godziny wzięły udział 2 zastępy (7 ratowników) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us