Reklama
Reklama

Mobilna gra miejska w zaułkach międzywojennego Zamościa Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

24 września, 30 września i 1 października w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego odbyły się warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej na podstawie literatury w aplikacji Action Track. Są one częścią projektu Młodzież Aktywna Kulturowo - program aktywizacji młodzieży w bibliotece "MAK", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W zajęciach wzięła udział młodzież z zamojskich szkół średnich. Pełni zapału i pomysłów młodzi ludzie z pomocą specjalistek z wrocławskiej firmy GoodBooks stworzyli zupełnie nową mobilną grę miejską w oparciu o kryminał Marcina Wrońskiego „Kwestja krwi”. Jej akcja toczy się na Starym Mieście w międzywojennym Zamościu. Sama gra zaskoczy nawet tych, którzy czytali już zamojski kryminał Marcina Wrońskiego. Możemy zdradzić jedynie, że śledztwo w sprawie zaginięcia gimnazjalistki Anny Wołkońskiej będzie przebiegało wielotorowo i pozwoli na wczucie się w klimat wielokulturowego Zamościa z okresu międzywojnia.

Finał projektu odbędzie się 18 października. Będzie to dzień pełen atrakcji. Rozpoczniemy o godzinie 12.00 premierą stworzonej gry „Quest(ja) Zygi”. Gracze wystartują spod pomnika Jana Zamoyskiego na Starym Mieście. Chętni do zmierzenia się z kryminalną zagadką muszą pamiętać o zabraniu ze sobą smartfonów i zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji Action Track. Regulamin i warunki przystąpienia do gry znajdują się na stronie internetowej Książnicy Zamojskiej. Na najszybszych i najbardziej spostrzegawczych zawodników będą czekały atrakcyjne nagrody, które wręczy autor „Kwestji krwi” – Marcin Wroński.

Tego samego dnia (18 października) o godzinie 17.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) odbędzie się również spotkanie z autorem, wielokrotnie nagradzanym twórcą znanego cyklu lubelskich kryminałów retro z komisarzem Zygą Maciejewskim w roli głównej. Jeśli ktoś jeszcze nie zapoznał się z twórczością Marcina Wrońskiego, będzie miał okazję do rozmowy z pisarzem oraz nabycia jego książek na kiermaszu zorganizowanym przez wydawnictwo W.A.B.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w grze i spotkania z autorem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us