Reklama
Reklama

Zamość: Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. 17-latek trafił do szpitala

foto: Policja foto: Policja

Wyjeżdżający z ul. Ciepłej kierowca Forda uderzył w jadącego ul. Sadową 17-latka na motocyklu. Młodzieniec został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj około godziny 15:00 w Zamościu, na skrzyżowaniu ul. Sadowej z ul. Ciepłą.

- Jak wstępnie ustalili policjanci 33-letni zamościanin kierując samochodem osobowym marki Ford wyjeżdżając z ulicy Ciepłej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który poruszał się ul. Sadową. W wyniku uderzenia osobówki w jednoślad marki Yamaha motocyklista wraz z maszyną przewrócił się na przeciwny pas ruchu. Kierujący motocyklem, 17-latek z Zamościa został przewieziony do szpitala. Po wykonanych tam badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń, ze zdarzenia wyszedł jedynie z niegroźnymi potłuczeniami - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno kierowca Forda, jak i kierujący jednośladem byli trzeźwi.

- Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz narażenie życia i zdrowia innego uczestnika ruchu drogowego 33-latkowi mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Ponadto okazało się, że motocykl, którym poruszał się 17-latek nie miał ważnych badań technicznych, dlatego też policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jednośladu. - dodaje rzeczniczka. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg kolizji i apelują do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze.

2 komentarzy

  • dzordz
    dzordz czwartek, 03 październik 2019 13:12 Link do komentarza

    I dwa wozy strażackie trzeba było wysłać?

  • Do dzordz
    Do dzordz piątek, 04 październik 2019 13:06 Link do komentarza

    Tak. Dwa. Czasami tak bywa bo nigdy do końca nie wiadomo jakie są skutki zdarzenia i ile potrzebnych jest sił i środków... mądrzejsze głowy od Ciebie trzymają rękę na pulsie i wiedzą co robia

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us