Reklama
Reklama

Nowy most w powiecie zamojskim

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Rozwój społeczno-gospodarczy i poprawa systemu transportowego to główne zalety nowej inwestycji mostowej, która powstanie w powiecie zamojskim. Inwestycja planowana w ciągu drogi powiatowej nr 3227L na trasie Sulmice–Zawoda kosztować ma 3,4 miliona złotych, a jej dokumentacja projektowa zostanie dofinansowana z rządowego programu Mosty dla Regionów kwotą 36,5 tys.zł.

Dotychczasowy most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy o długości 18,6 metra i szerokości 10 metrów. Całkowity koszt budowy nowego mostu jest szacowany na około 3,4 miliona złotych. przygotowanie dokumentacji wyniesie 45,7 tysiąca złotych, z czego 36,5 tysiąca złotych zostanie dofinansowanych z wspomnianego już programu.

Program Mosty dla Regionów
Rząd wytypował 21 miejsc, które najbardziej potrzebują nowych przepraw. Decyzję pozostawiono samorządom. Jednostki samorządu terytorialnego w konkursie na dofinansowanie złożyły łącznie 75 wniosków. Wśród zgłoszonych przez samorządy lokalizacji znajduje się 7 miejsc rekomendowanych z rządowej listy – to mosty na rzekach: Noteć, Warta, Odra (2 lokalizacje), Bug, Wisła oraz San. Na realizację programu rząd przeznaczy 2,3 mld zł.

W programie samorządy mogły ubiegać się o dotację na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi. Dzięki otrzymaniu tego dofinansowania jednostki samorządu terytorialnego będą mogły starać się również o dofinansowanie do 80% kosztów budowy mostu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

1 komentarz

  • Arttttt
    Arttttt czwartek, 03 październik 2019 07:16 Link do komentarza

    Najpierw to może niech połączą te dwie miejscowości droga asfaltową :D

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us