Reklama
Reklama

Kolejna zamościanka oszukana "na wnuczka"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pieniądze miały pomóc "wnukowi" uniknąć kary więzienia za spowodowanie rzekomego wypadku. Mieszkanka Zamościa straciła 8 tys. zł. oraz 750 euro.

- Wczoraj do komendy w Zamościu przyszedł mieszkaniec miasta i poinformował, że dzień wcześniej jego mama przekazała pieniądze rzekomemu policjantowi, który miał pomóc jej wnukowi. Jak się okazało był to oszust, który wcześniej zadzwonił na numer stacjonarny starszej kobiety. Przedstawiając się za wnuka powiedział, że miał wypadek i aby uniknąć kary więzienia potrzebuje pieniędzy. Nieświadoma oszustwa seniorka chcąc pomóc wnukowi przekazała pieniądze w kwocie 8 tys. zł. oraz 750 euro fałszywemu policjantowi, który przyszedł do jej domu. Kiedy syn kobiety dowiedział się o przekazaniu pieniędzy natychmiast powiadomił zamojską Policję - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Kolejny raz ostrzegamy przed oszustami i apelujemy o ostrożność!

1 komentarz

  • Starsza kobieta
    Starsza kobieta sobota, 28 wrzesień 2019 09:47 Link do komentarza

    Jak czytam takie informacje to coś mnie trafia! Ja też już jestem tzw. starszą kobietą po 60-tce, miałam różne telefony, a to zapraszające mnie na prezentacje z nagrodami , a to że wygrałam jakąś patelnię czy inną chol.rę(przepraszam, ale normalnie wkurza mnie naiwność tych ludzi) i zawsze gnałam tych "zapraszaczy". Chyba trzeba mieć coś z głową nie tak, żeby dać się nabrać złodziejom. Apeluję do wszystkich starszych ludzi: nie dawajcie się naciągać na straty przez telefon, ani nie wpuszczajcie pod dach oszustów!!!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us