Zamościanin oszukany przez "wnuczka"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamościanin został oszukany przez fałszywego wnuczka. Oszust rzekomo spowodował wypadek i potrzebował gotówki na „załatwienie sprawy”. Starszy mężczyzna przekonany, że pomaga wnukowi stracił blisko 5 tys. zł oraz 250 euro.

- Wczoraj do komendy zgłosił się mieszkaniec Zamościa informując, że został oszukany przez fałszywego wnuczka. Na telefon stacjonarny zgłaszającego zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako wnuczek, płacząc powiedział, że został zatrzymany przez Policję, ponieważ na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Jednocześnie twierdził, że ma znajomego policjanta, który za 15.000 zł pomoże ”załatwić” sprawę. Zgodnie z telefonicznymi ustaleniami mężczyzna przekazał kurierowi swoje oszczędności w kwocie prawie 5 tys. zł oraz 250 euro. O fakcie tym poinformował fałszywego policjanta, który cały czas prowadził z nim rozmowę telefoniczną. Wnuczek miał się pojawić u Zamościanina za kilka godzin. Kiedy wybiła umówiona godzina a krewny nie przyjechał zamościanin zorientował się, że został oszukany - informuje Dorota Krukowska Bubiło z KMP w Zamościu.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz stosowanie ograniczonego zaufania w stosunku do osób, które dzwonią prosząc o pieniądze.

2 komentarzy

  • Bogusław Łysy
    Bogusław Łysy środa, 25 wrzesień 2019 16:42 Link do komentarza

    "Kiedy wybiła umówiona godzina a krewny nie przyjechał zamościanin zorientował się, że został oszukany - informuje Dorota Krukowska Bubiło z KMP w Zamościu." - I bardzo dobrze. Śmierć frajerom. Wszystkie TV, gazety, radio, internet "bębnią" o tych oszustwach coraz bardziej wyrafinowanych. A tu na tak prostacki numer dał się nabrać.

  • Co to za miły przestępca
    Co to za miły przestępca środa, 25 wrzesień 2019 17:40 Link do komentarza

    Czemu wnuczka a nie wnuka ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us