Reklama
Reklama

Dzień bez samochodu. W Zamościu wypożyczysz bezpłatnie rower i pojedziesz MZK bez biletu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W niedzielę, w Zamościu będzie można wypożyczyć bezpłatnie rower a także jeździć autobusem MZK bez biletu.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy". Miasto Zamość po raz kolejny włącza się w akcję promującą ekologiczne formy mobilności.

Organizowanym w całej Polsce wydarzeniom, towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które ma zachęcać do podejmowania różnego rodzaju aktywności ruchowej. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września. Tego dnia w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej będzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w punktach informacji turystycznej na parterze ratusza (Rynek Wielki 13) i w Lunecie przy ul. ul. Łukasińskiego 2 E.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Zamościu włączając się w kampanię, ogłasza 22 września dniem bezpłatnych przejazdów dla osób, które w momencie kontroli biletów, okażą dowód rejestracyjny pojazdu (samochodu, motocykla) zarejestrowanego na swoje nazwisko, a także dokument potwierdzający tożsamość.

1 komentarz

  • buhahaha
    buhahaha środa, 18 wrzesień 2019 22:54 Link do komentarza

    czyli musze kupic samochod by za darmo pojechac autobusem :) bardzo mądrze :D

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us