Reklama
Reklama

Zamość: II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

W najbliższy piątek, 20 września na zamojskim Rynku Wielkim odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. "Będzie to część ogólnoświatowej mobilizacji, która ma na celu zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia. Tego dnia młodzież z całego świata opuści lekcje, aby protestować przeciwko braku edukacji prośrodowiskowej w szkołach oraz zmowie milczenia mediów i polityków w obliczu katastrofy klimatycznej." - czytamy w komunikacie.

Strajk odbędzie się w ponad 60 miastach w Polsce.

"Demonstracja będzie wyrażeniem naszego wewnętrznego sprzeciwu wobec bierności władz przed zbliżającym się nowojorskim szczytem klimatycznym. W marcu zgromadziliśmy ponad 200 osób i tym razem zamierzamy przebić ten wynik. Była to głównie młodzież lecz przyszło kilku nauczycieli oraz małe grono rodziców okazujących wsparcie dla naszych działań." - napisali organizatorzy. "Planujemy występy artystyczne i przemówienia młodzieży. Zorganizujemy punkt edukacyjny, nawiązaliśmy również współpracę z lokalną kawiarnią, która będzie oferować darmowa kawę, herbatę i lemoniadę dla protestujących. O godzinie 11:00 planujemy przeprowadzić symboliczne wymieranie gatunku ludzkiego pod nazwą „die-in”. Perfomance będzie polegał na nagłym położeniu się wszystkich protestujących na ziemi, żeby zobrazować jak będzie wyglądać nasza przyszłość, jeżeli nie zaczniemy działać. Planujemy rozłożyć dmuchany basen, w którym będą tylko plastikowe butelki. Dookoła rozstawimy zdjęcia oceanów zanieczyszczonych przez ogromne ilości śmieci, które codziennie do nich trafiają."

Strajk odbędzie się w godzinach 10-12.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us