Reklama
Reklama

Najbardziej znany Wilk z Roztocza został zastrzelony. Policja szuka sprawcy

foto: Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" foto: Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"

Nie żyje Kosy, najbardziej znany wilk z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jego ciało zostało znalezione na skraju miejscowości Lipowiec Kolonia i Brody Małe. Zwierzę zostało zastrzelone.

Policjanci o zdarzeniu zostali poinformowani w piątek. Prowadzą w tej sprawie postępowanie.

- Wilk miał ranę postrzałową. Posiadał obrożę z wbudowanym GPS-em, więc będziemy znali jego trasę przemieszczania się. Zostały również wykonane oględziny w miejscu znalezienia zwierzęcia. Policjanci zabezpieczyli dokumentację łowiecką i sprawdzają, którzy myśliwi prowadzili w tym regionie polowania. Na razie nie wiadomo, czy wilka zastrzelił myśliwy czy kłusownik - powiedziała nam Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

"Kosy był sześcioletnim, ponad 40 kg samcem, największym jakiego nagrywaliśmy na wideopułapkach na Roztoczu, był w wyśmienitej kondycji. Ten wilk był ponadto troskliwym ojcem, regularnie wracał z polowań do swoich szczeniąt z pokarmem. Debra, matka szczeniąt została teraz bez partnera i najważniejszego dostarczyciela pokarmu dla swoich czteromiesięcznych młodych" - napisało na swojej stronie Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Dodajmy, że Kosy był trzonem projektu realizowanego przez Roztoczański Park Narodowy mającego na celu m.in. opracowanie skutecznych działań ochronnych wilków.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us