Reklama
Reklama

Fałszywy policjant próbował oszukać mieszkankę Zamościa

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Oszust podający się za funkcjonariusza policji próbował oszukać mieszkankę Zamościa. Na szczęście kobieta nie uwierzyła w historię o rzekomej policyjnej akcji. O nietypowym telefonie poinformowała policjantów.

- Wczoraj, kilka minut po godzinie 13.00, na numer stacjonarny 75-letniej mieszkanki Zamościa zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza Komendy Głównej Policji. Przedstawił legendę, że policjanci wdrożyli „pewną” procedurę dotyczącą zgromadzonych przez rozmówczynię oszczędności. Oświadczył również, że za chwilę w jej mieszkaniu pojawi się policjant opowie o szczegółach akcji oraz przekaże informacje o tym, jak kobieta ma się zachować m.in. udać się do banku. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 75-latka zaczęła podejrzewać, że rozmówca chce ją oszukać. Postanowiła sprawdzić swoje przypuszczenia zadając mężczyźnie szczegółowe pytania na temat rzekomych policyjnych działań oraz samego policjanta. Oszust zrozumiał, że kobieta nie da się oszukać i przerwał rozmowę. Mieszkanka Zamościa o nietypowym telefonie natychmiast powiadomiła policjantów.

Apelujemy o ostrożność.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us