Reklama
Reklama

Automaty z karmą w Parku Miejskim

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

W Parku Miejskim pojawiły się automaty z karmą dla ptactwa wodnego. Po wrzuceniu złotówki, wydają karmę dla ptaków. Dwa urządzenia zostały ustawione w sąsiedztwie kładek przy stawie.

Automaty są własnością firmy zewnętrznej (pn. Ilona Szeremeta z siedzibą w Lublinie), z którą Miasto podpisało umowę na montaż i utrzymanie urządzeń. Obsługa urządzenia obejmuje również koszty dojazdu, utrzymanie w należytym stanie estetycznym urządzeń, uzupełnianie karmy i naprawy urządzeń w wypadku uszkodzeń.

Ptasia karma to połączenie granulatu i ziaren zbóż, i jak zapewnia właściciel automatów, pochodzi z wytwórni pasz posiadającej certyfikaty jakości, współpracującej z ogrodami zoologicznymi.

- Chcemy zrobić wszystko co możemy, by nie powtórzyła się sytuacja z lipca, kiedy najprawdopodobniej w wyniku otrucia, padły kaczki żyjące w parkowym stawie. Oczywiście nie mamy wpływu na ludzkie, bezmyślne zachowania, ale jeśli jest szansa, by temu zapobiec- warto spróbować- mówi dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Zamość Jarosław Miechowiecki.

Automat ma wysokość 170 cm, (skrzynka 100 cm, podstawa 70 cm) i jest przymocowany do betonowej podstawy wpuszczonej w ziemię. Podstawa jest całkowicie niewidoczna. Wygląd i lokalizacja urządzeń zostały zaakceptowane przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Umowa została zawarta do końca roku, na razie na okres próbny, ale jeśli pomysł się sprawdzi, niewykluczone, że współpraca będzie kontynuowana. Na bocznych ścianach karmnika niebawem pojawią się tablice informujące np. o gatunkach ptaków i zwierząt żyjących w zamojskim parku.

3 komentarzy

 • nadal
  nadal wtorek, 03 wrzesień 2019 05:36 Link do komentarza

  czekam na kajaki :P

 • Stop głupocie
  Stop głupocie wtorek, 03 wrzesień 2019 09:10 Link do komentarza

  kpina jakaś ?

 • Krateczka
  Krateczka wtorek, 03 wrzesień 2019 21:48 Link do komentarza

  W Nałęczowie jest i dla dzieci fajne że karmią kaczki, a nie chlebem który kaczkom szkodzi. A kaczki przy tym dystrybutorze bazę założyly i czekają na jedzenie. Ale znając życie i tak ludzie chleb będą rzucać.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us