Reklama
Reklama

Zamość: Wyciek amioniaku w Chłodni

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Wyciek amoniaku na terenie Chłodni Mors w Zamościu. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że do atmosfery mogło przedostać się około 300 kg amoniaku.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia, tuż przed godz. 13, na terenie Chłodni Mors w Zamościu. Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Zamość 1”.

- Po dojeździe pierwszych zastępów kierownictwo zakładu poinformowało, że podczas prowadzonych prac remontowych doszło do uszkodzenia instalacji chłodniczej z amoniakiem i jego emisji w fazie gazowej. Pracownicy zakładu podjęli próbę uszczelnienia instalacji, niemniej jednak działania okazały się nieskuteczne. Na domiar złego jeden z pracowników schodząc z rampy technologicznej doznał kontuzji stawu kolanowego. Poszkodowany trafił pod opiekę Pogotowia Ratunkowego. Kierujący zakładem, podjął decyzję o ewakuacji pracowników ze strefy zagrożenia. Strażacy zabezpieczeni w ubrania gazoszczelne weszli do strefy zagrożenia. Na uszkodzona część instalacji założono pierścień zaciskowy, co w znaczny stopniu ograniczyło emisję gazu. Następnie kolejni strażacy wspólnie z pracownikiem zakładu, zabezpieczeni ubraniami ochronnymi, weszli w strefę niebezpieczną, celem zakręcenia odpowiednich zaworów na instalacji technologicznej. Działania okazały się skuteczne – zagrożenie usunięto. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do atmosfery mogło przedostać się około 300 kg amoniaku. - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

W działaniach trwających niespełna 2 godziny wzięło udział 5 zastępów strażaków.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us