Reklama
Reklama

Ośrodek historii łowiectwa powstanie przy Źródlanej

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Podpisano (28.08.) porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Zamość i Polskim Związkiem Łowieckim, Zarząd Okręgowy w Zamościu.

Porozumienie dotyczy współpracy partnerskiej w zakresie realizacji przedsięwzięcia pn. „Ośrodek edukacji ekologicznej, strzelectwa i historii łowiectwa Zamojszczyzny”. Placówka ma powstać na bazie obiektów obecnego Domu Dziecka przy ul. Źródlanej 1A. Teren wokół zalewu miejskiego będzie zagospodarowany w taki sposób, by ochronić cenne przyrodniczo siedliska, gdzie żyją rzadkie gatunki flory i fauny.

- To inicjatywa ważna dla nas- myśliwych i dla całego społeczeństwa. Myślę, że ten teren zasługuje, by objąć go wyjątkową opieką i zagospodarować w sposób, który zagwarantuje, że unikatowe siedliska pozostaną w niezmienionej formie. Z tego co nam wiadomo, las komunalny pochodzi z XVII/XVIII wieku, historia terenu jest duża, ale jednocześnie mamy też swoją bogatą historię i tradycje łowiectwa na Zamojszczyźnie, co zechcemy prezentować w ośrodku - wyjaśnia Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu Wojciech Adamczyk.

Utworzenie centrum edukacyjno - muzealnego jako placówki edukacji przyrodniczej w połączeniu z pobliskimi obiektami strzelectwa sportowego, pozwoli na udostępnienie tego terenu większej liczbie osób i wykorzystanie go w celach sportowo rekreacyjnych, społecznych i edukacyjnych.

2 komentarzy

  • mieszkaniec
    mieszkaniec czwartek, 29 sierpień 2019 14:26 Link do komentarza

    W tym budynku miał powstać - po przeniesieniu Domu Dziecka - Dom Pomocy Społecznej!!! Która placówka jest ważniejsza dla społeczeństwa????

  • bluks
    bluks piątek, 30 sierpień 2019 13:41 Link do komentarza

    Kolejny mądry się odezwał. Na terenie Zamościa są dwa DPS, za trzeci też musieli by zapłacić wszyscy mieszkańcy. Myśliwi pieniądze przyniosą, nic to nas nie będzie kosztować i kolejna atrakcja.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us