Reklama
Reklama

Zamość: Fałszywy urzędnik okradł 89-latka

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kilkanaście tys. zł stracił 89-latek z Zamościa po wizycie nieznajomego. Mężczyzna, pod pretekstem załatwienia urzędowych spraw, wszedł do mieszkania zamościanina i wykorzystując jego nieuwagę zabrał oszczędności.

- Wczoraj przed południem do mieszkania 89-latka zapukał nieznajomy. Mężczyzna podając się za pracownika jednego z miejscowych urzędów, poinformował, że zamościanin może ubiegać się o zapomogę dla seniorów. Jak twierdził nieznajomy, warunkiem otrzymania dotacji było posiadanie oszczędności. Starszy Pan przeświadczony o prawdziwości słów "urzędnika" wskazał mu miejsce ich przechowywania. Po krótkiej konwersacji nieznajomy opuścił mieszkanie 89-latka. Po jego wyjściu zamościanin zorientował się, że wraz z jego wyjściem z mieszkania zniknęły oszczędności. W sumie mężczyzna stracił kilkanaście tysięcy złotych - informuje Joanna Kopeć z zamojskiej jednostki policji. - Według rysopisu, który zapamiętał 89-latek, nieznajomy to mężczyzna w wieku ok. 40 - 50 lat, wzrostu ok. 170 cm,, okrągły na twarzy, bez zarostu, ubrany na szaro-granatowo.

Mundurowi poszukują złodzieja i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

1 komentarz

  • X
    X wtorek, 06 sierpień 2019 23:04 Link do komentarza

    Bylo na wnuczka na hydraulika na ksiedza na policjanta to czemu nie na urzednika? Mam nadzieje ze juz nic nie.wymysla nowego

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us