Reklama
Reklama

Zamość: Grupa "Speed" eliminuje drogowych piratów

foto: Policja foto: Policja

Drżyjcie piraci drogowi. Na zamojskich ulicach działa policyjna grupa "Speed". Ma za zadanie zatrzymywać kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

- W niedzielę policyjny patrol z grupy "Speed" zatrzymał czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 74 w m. Gorajec Zastawie. Tuż po godz. 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego chevroletem. Pojazdem kierował 51-latek. Wykonany przez policjantów pomiar wskazał, że mężczyzna poruszał się z prędkością 104 km/h. Popełnione przez kierowcę wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień oraz mandatem karnym. Dodatkowo na jego koncie zapisano 10 punktów karnych. Kilka godzin później w tej samej miejscowości zatrzymany został kierujący samochodem marki Renault. 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poruszał się z prędkością 103 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali również, 42-latka, który kierował BMW i 36-latka kierującego hondą. Pierwszy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h, drugi o 53 km/h. - wylicza Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji. - W weekend uprawnienia do kierowania straciło również dwóch 26-latków. Obaj kierowali pojazdami marki Audi. Jeden z nich w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Drugi na ul. Legionów poruszał się z prędkością 105 km/h. Weekendową niechlubną statystykę zamyka 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Łabuniach. W terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 17, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. 30-latek kierował volkswagenem. - dodaje.

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 190 kierującym. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us