Reklama
Reklama

Budżet Obywatelski: Nie dla basenów i drzew

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski magistrat opublikował listę projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz listy projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2020 rok. Negatywnie zaopiniowano cztery projekty m.in. budowę otwartych basenów, czy dosadzenie ok. 7000 drzew.

Na liście pozytywnie zaopiniowanych znalazło się 36 projektów osiedlowych i 9 ogólnomiejskich. Negatywnie zaopiniowano jeden projekt osiedlowy i trzy projekty ogólnomiejskie: "Wzmocnienie zielonych płuc miasta poprzez dosadzenie ok, 7000 drzew", "Utworzenie terenów zielonych z funkcją rekreacyjno - wypoczynkową dla ludności miasta" oraz "Zakup i montaż basenów letnich".

Poniżej linki do obu list:

http://www.zamosc.pl/dat/attach/8935_projekty_zaopiniowane_pozytywnie.pdf

http://www.zamosc.pl/dat/attach/8937_projekty_zaopiniowane_negatywnie.pdf

 

6 komentarzy

 • Obiektywny
  Obiektywny wtorek, 23 lipiec 2019 14:26 Link do komentarza

  No i dobrze. Nikt zdrowy na umyśle nie zakłąda, że baseny otwarte mogą kosztować tylko 700 tysięcy złotych - to grube miliony. W Nysie - prawie 16 mln zł (https://nto.pl/nowy-basen-w-nysie-otwarty-to-najnowoczesniejsze-kapielisko-w-regionie-duzo-zdjec/ar/13370754). Remont potrafi kosztować 10 mln zł (https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/warszawski-basen-otwarty-po-rewitalizacji-kosztowal-9-7-mln-zl,128144.html)
  Inna sprawa drzewa. To żadna inwestycja tylko działanie bieżące. Swoją drogą ciekawe, ile miasto sadzi rocznie drzew...

 • ja
  ja wtorek, 23 lipiec 2019 14:49 Link do komentarza

  Baseny - to zagrywka populistyczno-PRowska, nastawiona na jakiś doraźny cel polityczny oraz - przy okazji(?) zamącenie ludziom w gółwkach. Nie wyszło. Czekamy na nowe "pomysły".

 • Anonim
  Anonim wtorek, 23 lipiec 2019 14:57 Link do komentarza

  Poco budować baseny nie no macie rację lepiej jest się cisnąć jak sardynki w puszce w już istniejącym basenie lub co lepsze lepiej wydać kasę na nową limuzynę która pewnie już dotarła do ratusza

 • Edek
  Edek wtorek, 23 lipiec 2019 15:40 Link do komentarza

  Baseny to świetny pomysł, problem w tym, że te które mieściły się w budżecie to baseny tylko z nazwy a tak naprawdę to większe miski. Coś podobnego jak w Krasnobrodzie na wyspie. Ale odrzucenie tego projektu to tylko niechęć władz miasta do pomysłodawcy. Pozdrawiam.

 • dziwne
  dziwne wtorek, 23 lipiec 2019 15:53 Link do komentarza

  dlaczego nie chcą dosadzić drzew? czy to zle? może niech mniejsza ilość zasadzą, może jakies unikalne żeby się miasto moglo pochwalić ze u nas rosną mało znane drzewa i wycieczki klasowe moglyby chodzic do parku uczyc się poznawać drzewa przez liscie i kore (choć pewnie już tego w szkołach nie uczą)

 • observer
  observer środa, 24 lipiec 2019 07:26 Link do komentarza

  do Edka - zaprzeczasz sobie. Pomysły dot. BO, więc te, które się w nim nie mieszczą zostały odrzucone. Gdzie to w takim razie wspomniana niechęć? Pomysł ok. tylko nie za te pieniądze. Basen może kosztuje 400 czy 700 tys., ale do tego dochodzi jeszcze cała infrastruktura - to nie postawienie dmuchanego basenu w ogródku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us