Reklama
Reklama

Podwójny sądowy zakaz, brak badań technicznych i OC

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Został zatrzymany przez policjantów ponieważ rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy. Okazało się, że 29-letni kierowca Audi ma podwójny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów a pojazd, którym się poruszał nie ma ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

- Policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Zamościa na ul. Powiatowej zauważyli kierującego Audi, który w czasie jazdy używał telefonu komórkowego w sposób, który wymagał od niego trzymania słuchawki w ręku. Z uwagi na to, że kierujący swoim zachowaniem popełnił wykroczenie drogowe postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej. W czasie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie popełnione przez 29-letniego mieszkańca Zamościa, który siedział za kierownicą Audi. W stosunku do mężczyzny zamojski Sąd Rejonowy już dwukrotnie wydawał orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakazy te są aktualne, więc mężczyzna decydując się na kierowanie pojazdem popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Kierujący audi nie posiadał ponadto aktualnych badań technicznych pojazdu oraz polisy OC. Te wykroczenia również nie umkną wymiarowi sprawiedliwości - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

5 komentarzy

 • Uczestnik ruchu
  Uczestnik ruchu poniedziałek, 22 lipiec 2019 01:30 Link do komentarza

  Maksymalny wymiar kary dla potencjalnego mordercy... takich trzeba eliminować że społeczeństwa zanim kogoś zabiją.....

 • eM
  eM poniedziałek, 22 lipiec 2019 08:13 Link do komentarza

  auto do zlicytowania albo do zezłomowania, w końcu przestanie go być stać na kolejny...

 • Robert
  Robert poniedziałek, 22 lipiec 2019 08:28 Link do komentarza

  Ale komenty, chlopak nikogo nie potracil uniewinnic go wkoncu najsztub czy jak mu tam było tak samo mial i potracil bancie na pasach i uniewinnili go calkowicie ! Rowni i rowniejsi lewacy?

 • Prezenter
  Prezenter poniedziałek, 22 lipiec 2019 15:34 Link do komentarza

  Zaraz jak to, przeczytajcie jak ukarali Najsztuba, zabrane prawko, brak oc i przeglądu a do tego potrącił na pasach. Wyrok ?? A nic się nie stało, zero kary. Można ??

 • DrifterMan
  DrifterMan poniedziałek, 22 lipiec 2019 20:40 Link do komentarza

  Nikomu nic nie zrobił, więc nie widzę powodu do ukarania, za każdym razem jest karany mandatem.. Powinien napisać list do prezydenta o wydanie prawka bez egzaminu.. Nie jeden tak zrobił i ma prawko

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us