Reklama

18-latek jechał zbyt szybko, a 49-latka prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

foto: Policja foto: Policja

W Zawadzie 18-latek kierując Volkswagenem jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do jego dachowania. Dachowaniem zakończyła się również jazda 49-letniej kierującej Fiatem, która prawdopodobnie zasnęła za kierownicą i wjechała do rowu. Jej pojazd „koziołkował” i zatrzymał się tuż przed wiatą przystanku.

- O dużym sześciu może powiedzieć 18-letni mieszkaniec gm. Zamość, który kierując volkswagenem w miejscowości Zawada nagle stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do jego dachowania. Załoga karetki pogotowia przewiozła 18-latka do szpitala. Po wykonanych tam badaniach okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad volkswagenem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz umiejętności kierowcy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które odebrał miesiąc temu. Zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ uszkodzenia jakie w nim powstały w czasie kolizji spowodowały, że volkswagen nie nadawał się do dalszej bezpiecznej jazdy.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 18-latek wytłumaczy się przed sądem.

- Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w godzinach popołudniowych w m. Lipina Nowa. Tutaj 49-letnia mieszkanka gm. Skierbieszów kierując fiatem, nagle straciła panowanie nad samochodem, zjechała na lewe pobocze a następnie wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania pojazdu. Po tym samochód obrócił się ponownie na koła i zatrzymał tuż przed wiatą przystanku. 49-latka została przewieziona do szpitala, po badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Była trzeźwa. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było zaśnięcie 49-latki za kierownicą fiata. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca została ukarana mandatem karnym - relacjonuje rzeczniczka. 

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków oraz własnych umiejętności.

2 komentarzy

  • Jan
    Jan środa, 10 lipiec 2019 07:31 Link do komentarza

    Winą tego młodego chłopaka można by obarczyć nauki jazdy "L". Po mieście ślimaczą się z prędkością 30 km/h a jak wyjadą za teren miejski to nie wiem czy 50 km/h przekraczają, robiąc za sobą ogony samochodów , które zostały spowolnione przez mistrza kierownicy siedzącego po prawej stronie ucznia. Brak odpowiedniego przygotowania młodych adeptów , skutkuje takimi nowinkami w sieci. Niech Państwo napiszą jaką szkołę jazdy ukończył ów młody chłopak.

  • echszkodagadac
    echszkodagadac środa, 10 lipiec 2019 23:08 Link do komentarza

    bez przesady, chcialbys zeby L-ki jezdziły 100km/h? lepiej ze sie slimacza nie umiejac jezdzic, w koncu dopiero sie uczą, pewnie dorwal sie do auta bez egzaminatora i zaczal szpanowac szybkoscia

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us