Reklama
Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne w Galerii Twierdza

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć.

Galeria Twierdza Zamość już po raz kolejny włącza się w kampanię zwiększania świadomości zdrowotonej badań mammografinczych dla mieszkanek Zamościa. Już 5 lipca od godz. 8:00 do 15:00 i 8 lipca od godz. 11.00 do 17.00 na parkingu przed centrum handlowym będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. W tym dniu na chętne pacjentki czekać będzie nowoczesny mammobus z wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 (pn.- pt. 8.00-20.00) lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us