Reklama

21-latek uprawiał konopie, ojciec próbował zatrzeć ślady

foto: Policja foto: Policja

21-latek usłyszał zarzuty posiadania marihuany i uprawy konopi innych niż włókniste. Natomiast jego 54-letni ojciec odpowie za zacieranie śladów przestępstwa. Mężczyzna chciał pomóc synowi, wyciął i ukrył w lesie nielegalne krzaki.

- W sobotę kryminalni z zamojskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Zamość zabezpieczyli susz roślinny. Marihuana należała do 21-letniego mieszkańca gm. Krynice. Podejrzany o posiadania środków odurzających wraz z zabezpieczonym przez policjantów suszem został przewieziony do komendy. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancji to marihuana. 21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że 21-latek w miejscu zamieszkania prowadził również uprawę konopi innych niż włókniste. Aby potwierdzić tę informację kryminalni udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie odleźli miejsce, w którym jeszcze niedawno rosły krzaki odurzających roślin. Szybko wyszło na jaw, kto wyciął rośliny. Dokonał tego 54-letni ojciec zatrzymanego zaraz po tym jak dowiedział się o tym, że syn trafił do aresztu. Wycięte rośliny schował w lesie. Policjanci dotarli do konopi, zabezpieczyli je i wspólnie z 54-latkiem pojechali na komendę - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Wczoraj 21-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ojciec usłyszał zarzuty udzielania pomocy w uniknięciu odpowiedzialności karnej poprzez zacieranie śladów przestępstwa, grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us