Reklama

Poszło o krawaty

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kierowcy zamojskiego MZK wnioskowali do prezesa spółki, by w czasie upałów mogli jeździć bez krawatów. Usłyszeli stanowcze "nie". Temat pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta.

List kierowców do swojego szefa przeczytał na sesji Marek Walewander, radny klubu PiS: "W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz zbliżającym się okresem wakacyjnym zwracamy się z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie zezwolenia kierowcom na pracę bez obowiązkowych krawatów w okresie, gdy temperatury przekraczają 25 stopni. Prośbę motywujemy tym, że nie wszystkie autobusy są wyposażone w klimatyzację, a jazda w krawatach w wysokich temperaturach jest bardzo uciążliwa".

Prezes spółki zgody nie wyraził. Chodzi o estetyczny wygląd. Krzysztof Szmit wyjaśniał radnym, że niemal wszystkie autobusy komunikacji miejskiej są wyposażone w klimatyzację. Tłumaczył, że w poprzednich latach dawał zgodę na rozpięcie jednego, górnego guzika koszuli, a potem słyszał od pasażerów skargi. Dodał, że sam chodzi w krawacie, a estetyczny wygląd kierowcy jest w pełni uzasadniony. 

Radny Marek Walewander zwrócił się do prezydenta Zamościa, by ten wpłynął na prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji i by kierowcy w upalne dni mogli jeździć bez krawatów.

- Podkreślm, że nikt nie został ukarany czy wyrzucony z pracy za to, że zdjął krawat, jeśli były ciężkie warunki pogodowe. I tutaj proszę pana prezesa, by w autobusach, gdzie nie ma klimatyzacji i gdzie panują ciężkie warunki, żeby taką zgodę indywidualnie udzielał - zakończył prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

8 komentarzy

 • hihihi
  hihihi czwartek, 27 czerwiec 2019 17:59 Link do komentarza

  bo klient (a moze i kierowca) w krawacie są mniej awanturujący się :), ps zapewne mozna kupic takie koszule gdzie sa narysowane krawaty :)

 • obłuda dojnej zmiany
  obłuda dojnej zmiany czwartek, 27 czerwiec 2019 20:43 Link do komentarza

  Tia...... jasne Panie Szmit. Kto Panu uwierzy w te skargi pasażerów na rozpięty guzik w koszuli kierowcy??
  Siedzi Pan w klimatyzowanym biurze, pierdzi Pan w stołek i uważa Pan, że skoro Pan może "pracować" w krawacie, to mogą to robić także kierowcy.

 • observer
  observer piątek, 28 czerwiec 2019 06:34 Link do komentarza

  nie prezes jeszcze określi kolor spodni, bielizny i skarpetek. Aha - i obowiązkowo - jeszcze medaliki.

 • Ejże...
  Ejże... piątek, 28 czerwiec 2019 09:23 Link do komentarza

  No tak, ale kontrolerzy to mogą za przeproszeniem jak obwiesie wyglądać? Chodzi o to żeby w tłum się w topić czy jak? Niech szanowny zarząd MZK zakupi firmowe koszulki typu polo z logo, są wystarczająco estetyczne a i kierowcom będzie wygodniej.

 • CZYTELNICZKA
  CZYTELNICZKA piątek, 28 czerwiec 2019 15:58 Link do komentarza

  dokladnie, w porwanych dzinsach chodza, jak to wyglada taki kontroler? A kierowca POWINEIEN BEZ KRAWATA, I PAN CHYBA WYMYSLA TE SKARGI, NIE WSTYD TERAZ, ZE AZ O POLSAT SIE OBILO? TRZEBA BYC CZLOWIEKIEM WYRIZUMIALYM PANIE PREZESIE!!!!!!!!!!

 • Jarek
  Jarek piątek, 28 czerwiec 2019 22:28 Link do komentarza

  Jestem kierowca w Gdańsku i u mnie w firmie nie nosimy krawatów od maja do końca września Jeżdżę autobusem który jest Mercem 2019 r przegubowy i popieram ten post Jazda od 8 do10 godz za szyba w upalne dni jest katorga

 • MW
  MW piątek, 28 czerwiec 2019 23:31 Link do komentarza

  Dla niewtajemniczonych kontrolerzy biletów to firma zewnętrzna (bodajże z Radomia o ile się nie mylę). Chyba, że coś się ostatnio zmieniło.

 • Gienio
  Gienio poniedziałek, 01 lipiec 2019 08:46 Link do komentarza

  Ciekawe, że krawaty przeszkadzają a komórka w ręce nie.Co jest nagminne

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us