Reklama

Zamość: Absolutorium dla prezydenta i gigantyczne podwyżki cen za śmieci

Drożej za śmieci, foto: archiwum Drożej za śmieci, foto: archiwum

Przyjęcie raportu o stanie miasta za 2018 r, udzielanie absolutorium dla prezydenta Zamościa, czy gigantyczne podwyżki za śmieci odbierane od mieszkańców miasta - to główne tematy dzisiejszej (24.06) sesji Rady Miasta Zamość.

Najważniejszym tematem dla mieszkańców miasta jest chyba projekty uchwały dotyczący zmiany stawek za odbieranie odpadów z nieruchomości na terenie Zamościa. Projekt zakłada wzrost stawki do 22 złotych za odbiór śmieci posegregowanych od jednego mieszkańca (do tej pory było to 10,50 zł) i aż 44 złote od osoby za śmieci nieposortowane. Dla przykładu, czteroosobowa rodzina (rodzice z dwójką dzieci) zapłaci miesięcznie za segregowane śmieci 88 zł a nie jak do tej pory 42 zł, z kolei za śmieci niesegregowane miesięczna opłata za 4 osoby wyniesie aż 176 złotych.

W projekcie uchwały jest też maksymalna opłata, ale wyłącznie dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny (przysługuje rodzinom z co najmniej trójką niepełnoletnich dzieci), wynosi 80 zł w przypadku śmieci posegregowanych i 160 zł w przypadku zmieszanych. 

"Główną przesłanką do podjęcia uchwały jest konieczność dostosowania stawek opłat do wzrostu kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi" - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Czy radni przyjmą takie podwyżki? Przekonamy się dziś po południu. Obrady rozpoczną się o godz.13.00 w sali Consulatus w ratuszu.

3 komentarzy

 • abc
  abc poniedziałek, 24 czerwiec 2019 15:37 Link do komentarza

  wiencyj festynów i folkloru !!! Sławomir niech co tydzień gra na rynku w Zamościu, albo na zmianę z Martyniukiem ! no i miszkańcy niech wiencyj płacom za wszystko żeby na kuncerty starczyło ! łulic im ni trza budować ino majteczki w kropeczki i heja.....

 • rara
  rara poniedziałek, 24 czerwiec 2019 15:52 Link do komentarza

  moze trza stanowisko komus utworzyc w ratuszu. komuś swojemu oczywiscie

 • observer
  observer poniedziałek, 24 czerwiec 2019 17:01 Link do komentarza

  Przecież takie podwyżki już inne miasta mają za sobą, tam wcześniej były. Ceny będą jeszcze większe

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us