Logo
Wydrukuj tę stronę

Zatrzymali złodzieja

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci wracając do domu po zakończonej służbie wśród przechodniów rozpoznali mężczyznę, który dzień wcześniej dokonał kradzieży karty bankomatowej, a następnie przy jej użyciu wykonał transakcję płatniczą. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

- Przed kilkoma dniami 67-letni mieszkaniec Zamościa poinformował dyżurnego komendy o tym, że ktoś ukradł należącą do niego kartę bankomatową, a następnie przy jej użyciu dokonał transakcji płatniczej. Sprawca jeszcze dwukrotnie podjął próby zapłacenia skradzioną kartą, jednak już nieskutecznie, ponieważ kradzież została zgłoszona do banku przez pokrzywdzonego.  Sprawą zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Zbierając informacje na temat szczegółów popełnionego przestępstwa analizowali również zapisy monitoringu w miejscach, gdzie sprawca podejmował próby dokonania transakcji płatniczych. Ta czynność okazało się być kluczowa dla ustalenia sprawcy kradzieży. Kryminalni, którzy pracowali nad zgłoszoną kradzieżą wracając do domu po zakończonej służbie wśród przechodniów na jednej z zamojskich ulic rozpoznali mężczyznę z monitoringu o rysopisie podobnym do osoby, która posługiwała się skradzioną kartą. Natychmiast zareagowali, powiadomili dyżurnego jednostki i go zatrzymali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Białegostoku. Policjanci odzyskali również skradzioną kartę bankomatową - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem na cudze konto. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Przestępstwa tego typu zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl