Reklama

Zatrzymali złodzieja

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci wracając do domu po zakończonej służbie wśród przechodniów rozpoznali mężczyznę, który dzień wcześniej dokonał kradzieży karty bankomatowej, a następnie przy jej użyciu wykonał transakcję płatniczą. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

- Przed kilkoma dniami 67-letni mieszkaniec Zamościa poinformował dyżurnego komendy o tym, że ktoś ukradł należącą do niego kartę bankomatową, a następnie przy jej użyciu dokonał transakcji płatniczej. Sprawca jeszcze dwukrotnie podjął próby zapłacenia skradzioną kartą, jednak już nieskutecznie, ponieważ kradzież została zgłoszona do banku przez pokrzywdzonego.  Sprawą zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Zbierając informacje na temat szczegółów popełnionego przestępstwa analizowali również zapisy monitoringu w miejscach, gdzie sprawca podejmował próby dokonania transakcji płatniczych. Ta czynność okazało się być kluczowa dla ustalenia sprawcy kradzieży. Kryminalni, którzy pracowali nad zgłoszoną kradzieżą wracając do domu po zakończonej służbie wśród przechodniów na jednej z zamojskich ulic rozpoznali mężczyznę z monitoringu o rysopisie podobnym do osoby, która posługiwała się skradzioną kartą. Natychmiast zareagowali, powiadomili dyżurnego jednostki i go zatrzymali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Białegostoku. Policjanci odzyskali również skradzioną kartę bankomatową - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem na cudze konto. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Przestępstwa tego typu zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

1 komentarz

 • cztelnik
  cztelnik niedziela, 23 czerwiec 2019 08:50 Link do komentarza

  Brawo Policja.
  Jednak tu nasuwa się pytanie.
  "Jak to jest za zabicie młodego człowieka paralizatorem przez policjanta na Posterunku Policji kara wynosi 2,5 roku a za kradzież karty kredytowej 10 lat".
  Czy to jest to samo prawo w tym samy kraju?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us