Reklama
Reklama

Plaga komarów utrudnia życie. Będzie odkomarzanie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Są praktycznie wszędzie. Chmary komarów atakują w parkach, nad wodą, czy też na ulicach miast. W walce z owadami potrzebna jest interwencja wyspecjalizowanych firm. Urząd Miasta wysłał do nich zapytania ofertowe.

 - Zapytania ofertowe zostały już rozesłane do firm, które zajmują się zwalczaniem komarów. W ciągu najbliższych 7 dni Biuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej UM Zamość wybierze wykonawcę zadania. Planujemy przeprowadzić akcję odkomarzania jeszcze w czerwcu, tak jak w latach poprzednich- wzdłuż rzeki Łabuńki na odcinku od ul. Weteranów do ul. Okrzei, teren wzdłuż rzeki Topornicy na odcinku od ostatnich bloków TBS na ul. Lipskiej do ujścia do Łabuńki, Park Miejski (teren wokół stawu i rowu doprowadzającego wodę, główne aleje) oraz okolice zalewu - informuje Marta Lackorzyńska Szerafin, rzeczniczka Urzędu Miasta Zamość. - Środki, które będą rozpylone, są dopuszczone do obrotu przez Ministerstwo Zdrowia i nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, a także pszczół - dodaje.

Urząd planuje przeprowadzić odkomarzanie w dwóch terminach: pierwsze w czerwcu, drugie w wakacje. O dokładnych datach akcji odkomarzania będziemy informować.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us