Reklama
Reklama

W Zamościu powstaje KFC. Będzie to pierwsza restauracja słynnej sieciówki w regionie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

To już pewne. Przy zamojskiej obwodnicy lada dzień ruszy budowa obiektu dla popularnej sieciówki. Spółka B4 Bartecki z Tomaszowa Lubelskiego, właściciel terenu, podpisała właśnie umowę z hiszpańskim holdingiem AmRest, zarządzającym siecią restauracji w całej Europie. I buduje dla giganta obiekt, który ma działać pod szyldem KFC.

- Będzie to kolejna, po oddanej do użytku w grudniu zeszłego roku „Biedronce”, inwestycja przy ul. Legionów. Jest częścią powstającego tam wielkiego kompleksu handlowo-usługowego. Tworzymy go z myślą o mieszkańcach Zamościa i regionu, którzy w jednym miejscu będą mogli zrobić kompleksowe zakupy w sklepach znanych marek, zjeść, umyć samochód, rodzinnie spędzić czas - mówi Błażej Bartecki, właściciel spółki B4 Bartecki, która zajmuje się budową obiektów komercyjnych. Jeden z nich właśnie buduje dla holdingu AmRest w Zamościu.

Legionów 8 – ten adres, gdzie w latach 90. powstał pierwszy w mieście supermarket, znów - dzięki KFC - ożyje. Teren już został ogrodzony, a nad nim góruje wielki baner „Tu powstaje KFC”. Będzie to pierwsza restauracja KFC na Zamojszczyźnie. Dołączy do sieci 265 działających pod tym szyldem w Polsce.

Popularne kubełki KFC z kurczakiem w ziołach i chrupiącej panierce można będzie zamówić w Zamościu już pod koniec roku. Przed Bożym Narodzeniem na ulubioną kanapkę będą mogli także wstąpić tu zmotoryzowani klienci.

- Rozmowy z hiszpańskim holdingiem AmRest, spółką zarządzającą siecią restauracji w całej Europie, także działającymi pod szyldem KFC, trochę trwały. Bo to bardzo wymagający partner, który, zanim podpisze umowę, bardzo szczegółowo sprawdza i bada każdą lokalizację. Ale udało się nam go przekonać, że warto tę znaną markę ulokować w Zamościu. Jeśli KFC może być w Chełmie czy Lublinie, to dlaczego nie w mieście światowego dziedzictwa kultury? - przekonuje Błażej Bartecki. I zdradza, że holding AmRest, który obecnie prowadzi ponad 2 tys. restauracji w 26 krajach (m.in. w jej portfelu znajdują się takie marki jak Pizza Hut, Starbucks, Burger King czy KFC), rozważał kilka lokalizacji w Zamościu. Ale to spółce Barteckiego udało się zaproponować hiszpańskiemu inwestorowi najlepszą z możliwych. Spółka AmRest z siedzibą w Madrycie uznała, że KFC przy Legionów 8, to dobra inwestycja.

Firma Barteckiego blisko 2-hektarowy teren przy Legionów kupiła w zeszłym roku – od właściciela sieci Aldik. W grudniu wybudowała tam obiekt dla „Biedronki”. Teraz rusza z budową obiektu o powierzchni 300 mkw, gdzie powstanie KFC. - Plusem tej lokalizacji jest położenie przy obwodnicy miasta, sąsiedztwo największego osiedla mieszkaniowego, które liczy 10,6 tys. mieszkańców, a także obustronna sygnalizacja z systemem inteligentnych świateł. Jeśli samochód zechce skręcić do nas, wystarczy, że stanie na zjeździe indukcyjnym, wtedy niemal natychmiast zapala się zielone światło – wylicza Błażej Bartecki.

Nie bez znaczenia jest także obecność „Biedronki”, którą miesięcznie odwiedza 50 tys. klientów. Kolejny atut, to planowana w przyszłym roku budowa w sąsiedztwie KFC wielkiego Parku Handlowego, gdzie ulokowane zostaną stoiska znanych marek oraz myjnia samochodowa. Nie bez znaczenia będzie też rozległy parking dla klientów. I, oczywiście swoboda dojazdu, bez konieczności przebijania się przez miasto czy spędzania niepotrzebnego czasu w korkach. Ponadto właściciel terenu dysponuje najwyższym w Zamościu pylonem reklamowym, na którym zapewnia miejsce do prezentacji dwustronnej reklamy świetlnej o powierzchni 25 mkw.

Budynek KFC ma być gotowy we wrześniu, a pierwszych klientów – także zmotoryzowanych - restauracja przyjmie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Zatrudnienie znajdzie tu 40-60 osób z Zamościa i okolic.

Na inwestycji skorzystają również lokalni hodowcy i rolnicy. Bowiem restauracje KFC znane są z tego, że cenią świeżość ponad wszystko. Nie bez powodu ich hasło reklamowe brzmi: „Dobre, bo świeże”. Dlatego KFC, tam gdzie powstaje, współpracuje z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami mięsa i warzyw.

2 komentarzy

  • ech
    ech środa, 12 czerwiec 2019 10:58 Link do komentarza

    tam był spory parking, teraz będzie o wiele mniejszy :(, swoją droga szkoda ze tam nie ma zywoplotow albo drzew

  • Błajan
    Błajan środa, 12 czerwiec 2019 11:19 Link do komentarza

    w Chełmie jest od dawna, tam była pierwsza w regionie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us