Reklama

Zamojscy strażacy obronili tytuł mistrza

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Zamościu wygrała Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym, broniąc tytuł mistrzowski z zeszłego roku. W zawodach wzięły udział reprezentacje 20 komend powiatowych (miejskich) PSP z naszego województwa. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca zamojscy strażacy uzyskali czek, na zakup sprzętu pożarniczego w wysokości 15 tys. zł.

Mistrzostwa odbywały się w Puławach i Parczewie, w następujących konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód – bieg na 100 metrów z przeszkodami, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe.

- Pożarniczy tor przeszkód jest to dystans 100 m, na którym zawodnik bez pomocy podpór winien przeskoczyć ścianę o wysokości 2m, przebiec po równoważni z odcinkami węży pożarniczych, a po ich połączeniu ze sobą z rozdzielaczem i prądownicą, przebiega linię mety. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej polega na jak najszybszym wejściu na III piętro wspinalni. Jest to bardzo trudna konkurencja,  która wydatnie pokazuje sprawność zawodników. W konkurencji tej dużo też zależy od szczęścia. Sztafeta pożarnicza to bieg z przeszkodami, którymi są domek (po którym należy przebiec), pokonanie 2m ściany, bieg po równoważni z łączeniem węży,  na koniec gaszenie palącej się cieczy w wannie. Pożarnicze ćwiczenie bojowe polega na sprawieniu linii wężowych (ssawnych, tłocznych) i napełnieniu zbiorników wodą. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna w ćwiczeniu bojowym uzyskując czas 27,84 s. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej województwa mł. kpt. Paweł Ligaj wygrał dwubój pożarniczy (pożarniczy tor przeszkód i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni). Strażak na co dzień pełni służbę w Stanowisku Kierowania zamojskiej komendy. Czwarte miejsce w dwuboju zajął st. str. Karol Swatko ratownik z JRG Zamość.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym kolejne miejsca zajęły: KP PSP Świdnik, KM PSP Chełm. Dodajmy, że w dwóch minionych latach, zamojscy strażacy zajmowali w zawodach czołowe miejsca, co wskazuje na dobre przygotowanie i wolę walki.

Reprezentację KM PSP w Zamościu  stanowią: st. kpt. Przemysław Ilczuk, mł kpt. Paweł Ligaj, asp. Bartłomiej Omański, mł. asp. Błażej Omański, mł. asp. Patryk Bereza, mł. asp. Karol Kalita, ogn. Artur Sowa, sekc. Rafał Żulewski, mł. ogn. Sebastian Kondrakiewicz, st. str. Karol Swatko. Kierownikiem drużyny jest bryg. Tomasz Burcon. Trenerem reprezentacji jest bryg. Andrzej Knap.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us