Reklama
Reklama

Dzień Bezpieczeństwa Narodowego

Foto: materiał redakcyjny Foto: materiał redakcyjny

Na Rynku Wielkim w Zamościu trwa Dzień Bezpieczeństwa Narodowego. Zaplanowano szereg atrakcji. Impreza potrwa do 17. 

  Podczas Dnia Bezpieczeństwa Narodowego można zobaczyć sprzęt i uzbrojenie będące na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego, Służby Więziennej, sprzęt ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej, wyposażenie Policji i Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej, a także roboty służące m.in. do rozbrajania ładunków wybuchowych lub przenoszenia niebezpiecznych materiałów.

Ponadto na płycie Rynku Wielkiego zaplanowano także pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów LO CSM, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu studentów pielęgniarstwa PWSZ w Zamościu i pokaz karate przygotowany przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego.

Przez cały czas trwania imprezy, uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Szkół Mundurowych Zamość i innych szkół, posiadających klasy mundurowe oraz z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, która prowadzi bezpłatne studia licencjackie m.in. na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Dzień Bezpieczeństwa Narodowego organizowany jest po raz trzeci. Celem imprezy jest promocja problematyki bezpieczeństwa narodowego w środowisku młodzieży szkolnej, studentów i mieszkańców regionu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us