Logo
Wydrukuj tę stronę

Ul. Okrzei z dofinansowaniem

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Prezydent Zamościa odebrał dziś (14.05) umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Okrzei. Wynosi ono 3 mln zł.

Uroczyste wręczenie umów dla samorządów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dokumenty odebrali przedstawiciele 14 powiatów ziemskich, jednego miasta na prawach powiatu oraz 36 gmin. Dofinansowanie zostało udzielone na realizację zadań w zakresie remontów, budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowita wartość przebudowy ulicy Okrzei w Zamościu to ponad 4,3 mln.zł. Zakres prac obejmuje m.in.: budowę nowej nawierzchni jezdni o szer. 7 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych (wraz z montażem nowych wiat przystankowych), budowę nowego kanału kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Łabuńki, a także budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego wraz z wymianą słupów.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca października tego roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Zamościa.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl