Reklama
Reklama

Ul. Okrzei z dofinansowaniem

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Prezydent Zamościa odebrał dziś (14.05) umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Okrzei. Wynosi ono 3 mln zł.

Uroczyste wręczenie umów dla samorządów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dokumenty odebrali przedstawiciele 14 powiatów ziemskich, jednego miasta na prawach powiatu oraz 36 gmin. Dofinansowanie zostało udzielone na realizację zadań w zakresie remontów, budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowita wartość przebudowy ulicy Okrzei w Zamościu to ponad 4,3 mln.zł. Zakres prac obejmuje m.in.: budowę nowej nawierzchni jezdni o szer. 7 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych (wraz z montażem nowych wiat przystankowych), budowę nowego kanału kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Łabuńki, a także budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego wraz z wymianą słupów.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca października tego roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Zamościa.

8 komentarzy

 • Z Orzeszkowej.
  Z Orzeszkowej. wtorek, 14 maj 2019 16:38 Link do komentarza

  To teraz tłumaczy dlaczego tak wolno posuwają się prace na ulicy Okrzei. Czekali na dofinansowanie. Gratulacje dla PRD za organizację pracy. Prezydentowi Zamościa mieszkańcy osiedla Orzeszkowej nie zapomną tempa przebudowy tej ulicy!

 • Okrzei
  Okrzei wtorek, 14 maj 2019 17:12 Link do komentarza

  A my na Orzeszkowej się cieszymy, że po prawie 40 latach wreszcie ta ulica będzie wyglądała i będzie się nią jeździło. Niedogodności są i muszą być, ale ulica jest przejezdna. I w sumie jest dzięki temu spokojniej, samochody wolniej jeżdżą. Dziękujemy Panie Prezydencie!

 • E-Okrzei
  E-Okrzei wtorek, 14 maj 2019 20:01 Link do komentarza

  Za to po remoncie samochody szybciej jeździć będą... :) światła bardzo rzadko się zmieniają w weenedy czeka się 10min azna przeciwko nic nie jedzie. Sama mieszkam na tym osiedlu, ale fakt jest taki, że tempo przebudowy jest straszne... Poza tym sama wymienialam już sprężyny w amortyzatorach, ciekawe ile razy jeszcze... :/
  Ps. Cieszę się że jest remontowany ale miło by było jakby ktoś reagował, na sugestie czy oczekiwania mieszkańców w trakcie trwania remontu.

 • kk
  kk wtorek, 14 maj 2019 22:20 Link do komentarza

  jezdzę codziennie tą drogą -obserwacje:
  3 robotników na krzyz-tempo masakryczne,byl moment ze nie było nawt swiatel mijania-
  4-5 robotników tempo wzrosło o 10%
  bardzo duzo ludzi mieszka w okolicach tej ulicy-gratulacje dla wlodarzy miasta za wybor firmy,projektu ,warunkow umowy -jak mozna tak krotki odcinek remontowac w tak dlugim okresie czasu to jakas komedia prezydencie Zamoscia

 • tk
  tk wtorek, 14 maj 2019 23:47 Link do komentarza

  dlaczego prawie caly tekst jest identyczny jak na stronie miasta zamosc.pl za wyjątkiem m.in. tego kluczowego fragmentu z początkowym terminem realizacji: "Termin realizacji: od 28 lutego 2019 r. do 25 października 2019 r. ". Przecież to zaczęło sie dawno a dziś odebral umowe? Co to znaczy, że odebrał umowe? Chyba ją wczesniej podpisał? Kiedy podpisał? Bo jeśli przed 28 lutego to dzisiejsze odebranie umowy to przedwyborcza szopka.

 • Rodzic
  Rodzic środa, 15 maj 2019 07:50 Link do komentarza

  15.05.2019 g.7.20 ani jednego pracownika na ulicy Okrzei. Pada deszcz i samochody, które jadą z dziećmi do przedszkola nr 9 na Oboźnej zatapiają się w błocie. Wysypie trochę kamieni na skrzyżowaniu Oboźnej z Okrzei!

 • Mieszkanka
  Mieszkanka środa, 15 maj 2019 09:09 Link do komentarza

  Prace remontowe rozpoczęto już pod koniec października ubiegłego roku czyli jakby nie patrzeć tj.ok 7 m-cy a poprawy nie widać. Ulica wręcz przeciwnie jest coraz gorsza więc ja pytam czy za 5 m-cy jakie zostały do zakończenia firma sie "wyrobi"

 • PRD
  PRD środa, 15 maj 2019 10:20 Link do komentarza

  Jak widać, jedna osoba pisze pod dyktando... W październiku PGK wymieniało kanalizację sanitarną, a wykonawca remontu, czyli PRD jest tam dopiero drugi miesiąc. Prace idą zgodnie ze sztuką budowlaną, i biorąc pod uwagę rozmiar kanalizacji deszczowej i trudne warunki gruntowe, idą szybko. Byłoby jeszcze szybciej, gdyby zamknąć ruch, a tak, przy ciągłym ruchu pojazdów i konieczności zabezpieczenia bezpieczeństwa im i pieszym, jest sprawnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us