Reklama
Reklama

Trwają juwenalia. Dziś koncert na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]

fot. Szymon Łyciuk fot. Szymon Łyciuk

Trwają juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Wczoraj wybierano miss i mistera juwenaliów. Tytuł i koronę miss zdobyła Sofiia Iluk, a misterem został Igor Radwański. Dzisiaj odbędzie się koncert na Rynku Wielkim, gwiazdą będzie Power Play.

Dni Kultury Studenckiej rozpoczęły się w środę, 8 maja. W auli uczelni rektor prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, prorektor prof. dr hab. Waldemar Martyn i kanclerz Jerzy Korniluk symbolicznie przekazali przedstawicielom samorządu studenckiego władzę.

Następnie ruszyły konkursy i zabawy dla studentów oraz młodzieży ze szkół średnich. Jako pierwszy odbył się konkurs talentów. Zdominowany on został przez uczniów ZSP nr 1 w Zamościu, czyli „Ekonomika”. Pierwsze miejsce zdobył Bartosz Żurek, drugie Marika Drożdżak, zaś trzecie Emilia Hamelusz. Wyróżnienie trafiło do rapera Konrada Lisa (Lisu ZTW).

Następnie studenci mogli pochwalić się swoją wiedzą, biorąc udział w konkursie „Jeden z siedmiu”. Po seriach pytań, najlepszy okazał się Piotr Bazan, student I roku bezpieczeństwa narodowego.

Dzień później odbył się konkurs miss i mistera juwenaliów. Kandydaci i kandydatki musieli zaprezentować się w strojach codziennych, sportowych, biznesowych oraz wieczorowych. Ponadto odpowiadali na pytania przygotowane przez jurorów, które dotyczyły zainteresowań, umiejętności, planów na przyszłość, czy zdolności kulinarnych kandydatów i kandydatek.

Decyzją jury i publiczności tytuły zdobyli:
- Miss PWSZ w Zamościu - Sofiia Iluk
- Mister PWSZ w Zamościu - Igor Radwański
- Vice Miss PWSZ w Zamościu Tatiana Radczenko
- Vice Mister Krzysztof Teterycz
- Miss Publiczności – Karolina Lipko
- Mister Publiczności - Michał Rokicki.

Studenci zakończą juwenalia dzisiaj (10 maja) imprezą na Rynku Wielkim, o godz. 18.15 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników MISS Gazety Akademickiej Skafander, a następnie rozpocznie się koncert zespołów: Shantel, Defis oraz Power Play.

Poniżej zdjęcia z imprezy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us