Reklama
Reklama

Więźniowie utkali flagę narodową

foto: Zakład Karny w Zamościu foto: Zakład Karny w Zamościu

Więźniowie z Zakładu Karnego w Zamościu uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Osadzeni utkali flagę na krośnie. Zużyli prawie kilometr włóczki.

- Wszyscy osadzeni przebywający w zamojskiej jednostce penitencjarnej, biorący udział w zajęciach kulturalno - oświatowych mieli możliwość przyłączenia się do projektu tkania flagi na krośnie. Przedsięwzięcie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, polegało na przeplataniu w odpowiedni sposób włóczki. Flaga powstała z połączenia dwóch, prostopadłych do siebie układów włóczki, według odpowiedniego splotu. Flaga była tkana przez kilka tygodni, a do jej wykonania zużyto blisko 1000 metrów włóczki - informuje kpt. Paweł Palikot z zamojskiego Zakładu Karnego. - Celem projektu była edukacja patriotyczna osadzonych, a w szczególności wykształcenie szacunku do barw narodowych Rzeczypospolitej Polskiej - dodaje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us