Reklama

3000 umowa podpisana- beneficjent z Zamościa

foto.: www.lubelskie.pl foto.: www.lubelskie.pl

Zamojskie Centrum Edukacji Enigma jest beneficjentem 3000 umowy podpisanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (RPO WL). Stowarzyszenie planuje stworzyć w mieście żłobek.

Spotkanie poświęcone 3000 umowy w ramach RPOWL odbyło się w ostatni poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

– Poziom realizacji budżetu RPO powoduje, że znaleźliśmy się na 7. miejscu, wśród 16. województw, pod względem wydatkowania funduszy europejskich. Pamiętajmy, że te pieniądze mają na celu ożywienie regionów Polski, mają wyrównać nasze szanse z regionami starej Unii Europejskiej i dać nowy impuls do rozwoju – podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

„Bajkowy żłobek” to tytuł projektu jaki planuje zrealizować Zamojskie Centrum Edukacji Enigma. W ramach inwestycji, której ogólna wartość to blisko 1,5 mln zł (dofinansowanie z UE 1 421 340,60 zł. ), wykonana zostanie m.in. adaptacja pomieszczeń żłobka i jego otoczenia do obowiązujących przepisów w zakresie opieki nad dziećmi, pojawi się niezbędny sprzęt, meble czy sprzęt sanitarny. Zatrudnione zostaną także opiekunki do dzieci.

– Stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętą edukacją, kształcimy osoby dorosłe w szkołach policealnych. Niedawno pojawił się również pomysł otworzenia żłobka. Zapotrzebowanie w Zamościu jest bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się objąć tym projektem 64 dzieci – wyjaśniła Elżbieta Jędruszczak z Zamojskiego Centrum Edukacji Enigma.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us