Reklama
Reklama

Śmieci pod okiem kamery. Są pierwsi przyłapani

foto: Urząd Miasta Zamość foto: Urząd Miasta Zamość

Przenośna kamera, kupiona w grudniu przez zamojski Urząd Miasta, zarejestrowała pierwsze przypadki niewłaściwego segregowania odpadów. Jak informuje magistrat, niejednokrotnie w pojemnikach lub obok nich, znajdowano meble, gruz, opony, odpady wielkogabarytowe- co powinno trafiać do PSZOK-u.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku miasto Zamość kupiło przenośną kamerę, która miała monitorować miejsca, gdzie pojawiają się wątpliwości co do poprawnej segregacji odpadów. Kamera pracowała przez kilka miesięcy, dzięki czemu udało się zarejestrować przypadki niewłaściwego korzystania z pojemników na odpady.

Jak podał Urząd Miasta, nagrania zostały przekazane Straży Miejskiej, obecnie prowadzone są postępowania administracyjne w celu ukarania osób podrzucających odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Magistrat przypomina, po raz kolejny, mieszkańcom miasta, o obowiązku segregowania odpadów w prawidłowy sposób.

Na terenie miasta ustawione są pojemniki na odpady segregowane dla 4 frakcji odpadów komunalnych tzn. papieru i tektury, szkła bezbarwnego, szkła kolorowego oraz metalu, opakowań wielomateriałowych i tworzyw sztucznych. Pozostawianie w sąsiedztwie pojemników pozostałych rodzajów odpadów np. zielonych (trawa, gałęzie, liście), zużytych opon, odpadów wielkogabarytowych, odpadów rozbiórkowych, elektrośmieci czy innych zmieszanych odpadów powoduje tworzenie się dzikich wysypisk śmieci. Takie zachowanie prowadzi do generowania wyższych kosztów odbioru odpadów oraz problemów z ich późniejszym zagospodarowaniem, a wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, grozi mandatem karnym.

Od 2 maja Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowane w Zamościu przy Drodze Męczenników Rotundy 2 oraz przy Alejach I-go Maja 16, czynne będą dłużej tj. od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00 i tam należy dostarczyć odpady zbierane selektywnie m.in. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, odpady wielkogabarytowe, odpady zielone, odpady ulegające biodegradacji, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odzież i tekstylia, chemikalia.

3 komentarzy

 • osoba
  osoba środa, 24 kwiecień 2019 11:38 Link do komentarza

  i bardzo dobrze mandaty albo sprzatanie calego miasta za kare

 • Cie
  Cie czwartek, 25 kwiecień 2019 06:33 Link do komentarza

  A czy ten wasz magistrat coś zrobi by można było przejść ul. Piłsudskiego obok koszar. Tak ptaki srają, że strach

 • do miasta zamość
  do miasta zamość czwartek, 25 kwiecień 2019 10:29 Link do komentarza

  Gdzie można oddać odpady budowlane np. styropian , piankę z okien .itp. odpowiadam że nigdzie tego nigdzie nie przyjmie , ani obok ROTUNDY ani przy oczyszczalni ścieków w Zamościu. Bardzo dużobuduje sie domów teraz i gdzieś to trzeba wyrzucić....

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us