Logo
Wydrukuj tę stronę

Gramy dla Franka. Turniej, koncerty i licytacje

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Już w najbliższą niedzielę w Zamościu odbędzie się charytatywna akcja "Gramy dla Franka". Zbierane będą środki na leczenie oraz rehabilitację małego Franka Kalinowskiego. W programie turniej Bubble Football, licytacje, pokazy.

Franek urodził się z wrodzoną wadą serca. Ta wada doprowadziła do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca, przez co doszło u chłopca do ciężkiego niedotlenienia mózgu. W swoim krótkim życiu przeszedł już ponad 10 operacji i zabiegów. Od urodzenia szpital jest jego drugim domem.

- Franek powoli wraca do życia, ale mimo wszystko nadal jest dzieckiem leżącym. Aby nasz synek mógł żyć i się rozwijać potrzebne jest długie, kosztowne leczenie i rehabilitacja - mówią rodzice Paweł i Sylwia Kalinowscy.

Osoby, które chcą pomóc Frankowi wygrać walkę o życie i stanąć na nogi, będą to mogli zrobić już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia. Od godziny 9:00, w zamojskim OSiR będzie trwał II Charytatywny Turniej Bubble Football. Zawodnicy zagrają w piłkę nożną w kulach sferycznych Bumper Ball. Obok sportowej rywalizacji zaplanowano licytacje, pokazy i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

W południe akcja rozpocznie się w Galerii Twierdza. W programie atrakcje wokalne, pokazy taneczne dzieci i młodzieży, turniej szachowy, animacje plastyczne czy kurs robotyki dla dzieci. W trakcie koncertu prowadzone będą licytacje i kiermasz, z których cały dochód zostanie przekazany na leczenie Franka.

Wydarzenie organizuje Galeria Twierdza Zamość oraz GRAwitacja Centrum Rozrywki. Do organizacji akcji włączyli się również: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu, Robocikowo.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl