Reklama
Reklama

W Zamościu powstaje kolumbarium

foto: PGK Zamość foto: PGK Zamość

Na cmentarzu komunalnym w Zamościu powstaje kolumbarium. Zaplanowano trzy etapy budowy, w których łącznie ma powstać ponad tysiąc nisz na urny. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Ściana z niszami rośnie przed Domem Pogrzebowym. Projekt realizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu zakłada trzy etapy inwestycji, w pierwszym powstanie 406 nisz na urny, w drugim 334 a w trzecim 318. Wymiary nisz pozwolą na umieszczenie w każdej z nich dwóch urn, czyli pochowanie dwóch zmarłych. Po zakończeniu ostatniego etapu inwestycji w kolumbarium będzie można umieścić nawet 2116 urn. 

Pierwszy etap ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie kolejnych etapów będzie uzależnione od zapotrzebowania i zainteresowania taką formą pochówku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us