Reklama
Reklama

Podsumowano wielkanocną zbiórkę żywności

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

940 kg żywności zebrano podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która w dniach 5-6 kwietnia odbyła się w Zamościu. Zbiórkę zorganizował Bank Żywności w Lublinie przy współpracy z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak informuje MCPR, pracownicy placówki wraz z wolontariuszami zbierali żywność w dziewięciu sklepach: trzech sklepach „Biedronka”: ul. Lwowska, ul. Lipska , ul. J. Zamoyskiego, w sześciu „Sklepach PSS Społem”: ul. Nowy Rynek, ul. Reja, ul. Lipska, ul. Św. Piątka, ul. Hrubieszowska, ul. Bohaterów Monte Cassino.

W ramach akcji razem zebrano 940 kg żywności. Z zebranej ilości przygotowano 74 paczki żywnościowe. Paczki zostaną wydane osobom i rodzinom objętym świadczeniami pomocy społecznej, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, osoby i rodziny do otrzymania paczki zostały wskazane przez pracowników socjalnych.

W przeprowadzeniu zbiórki żywności wraz z pracownikami MCPR udział wzięło 50 wolontariuszy – była to młodzież z następujących szkół: „Ekonomik” – 27 osób, „Plastyk”– 8 osób , Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – 15 osób.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us