Logo
Wydrukuj tę stronę

Strajk nauczycieli. Zobacz jak sytuacja wygląda w Zamościu [ANKIETA]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. W Zamościu strajkują prawie wszystkie placówki oświatowe.

"Dane o liczbie osób strajkujących mamy z godziny 8:00, więc sytuacja będzie się zmieniać w ciągu dnia, ponieważ nauczyciele przychodzą do pracy w różnych godzinach, a strajk odbywa się w czasie godzin dydaktycznych. Znaczna część dzieci nie przyszła do szkół, bardzo dziękujemy rodzicom za zrozumienie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się dyrektorzy" - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta Zamość:

Poniżej informacje dot. strajku w zamojskich placówkach oświatowych.

Przedszkola miejskie:
Nr 1, 5, 6, 9 praca odbywa się normalnie. W Przedszkolu nr 9 kilku nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale opieka jest zapewniona na cały czas trwania strajku (niezależnie od tego, jak długo będzie trwał).
Nr 2, 4, 10, 12, 15- nauczyciele strajkują, ale liczba nauczycieli jest wystarczająca i opieka nad dziećmi jest zapewniona.
Nr 7, 8, 13 i 14- tu sytuacja jest trudna, ponieważ do strajku przystąpiła większa liczba nauczycieli, ale opieka nad dziećmi jest zorganizowana.
Jeśli chodzi o posiłki- dzieci otrzymują je tak, jak zwykle (tak samo jest w szkołach podstawowych).

Szkoły podstawowe zapewniają opiekę dzieciom, organizują zajęcia opiekuńcze, świetlicowe.
Szkoły ponadgimnazjalne - I i III LO mają rekolekcje (tam też nauczyciele strajkują), w pozostałych placówkach opieka jest zapewniona.

Szkoły mogą liczyć na wsparcie z OSiRu, ZDKu, Książnicy Zamojskiej, Muzeum- jeśli będzie taka potrzeba, pracownicy tych placówek w każdej chwili mogą zorganizować na terenie szkoły zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Ogółem - w szkołach podstawowych pracuje ponad 80 nauczycieli, podobnie jest w przedszkolach.

Nie strajkują: SOSW, Bursa Międzyszkolna nr 2, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego.

Co Wy sądzicie o strajku? Zachęcamy do głosowania ankiecie poniżej:


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl