Logo
Wydrukuj tę stronę

Jest raport środowiskowy w sprawie spalarni śmieci

foto: materiał inwestora foto: materiał inwestora

Veolia Wschód Sp. z o.o. złożyła dzisiaj do Urzędu Miasta Zamość raport dot. oddziaływania planowanej budowy spalarni odpadów na środowisko. Przypomnijmy, inwestycja miałaby powstać przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu (na terenie ciepłowni).

Inwestor zorganizował konferencję prasową, podczas której zaprezentowano założenia raportu. Wynika z niego, że - jeśli inwestycja zostanie zrealizowana - instalacja ma przetwarzać około 15 500 ton odpadów rocznie, czyli trzy ciężarówki odpadów dziennie. Spalanie odpadów ma zaspokoić ok. 22% zapotrzebowania na energię cieplną, a to oznacza zmniejszenie ilości spalanego węgla o prawie 8,5 tony rocznie.

Wideo z konferencji publikujemy poniżej.

Dodajmy, że planowanej budowie spalarni stanowczo zaprotestowali okoliczni mieszkańcy, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Inwestor podkreślał dziś, że położy duży nacisk na edukację lokalnej społeczności w tym temacie.

 

Media


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl