Reklama
Reklama

Życie przez całe życie - akcja podsumowana

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Ponad 78 tysięcy złotych zebrano podczas akcji „Życie przez całe życie”. Pieniądze przeznaczone są na wsparcie budowy kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Akcja odbyła się 24 marca z okazji Narodowego Dnia Życia na terenie Zamościa, a także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Hrubieszowa. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy wsparciu Miasta Zamość, Caritasu, Młodzieżowego Domu Kultury i 600 wolontariuszy. Akcja miała na celu zbiórkę środków finansowych z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Centrum akcji był zamojski Rynek Wielki, gdzie od godziny 8:00 zorganizowano wspólne śniadanie dla mieszkańców miasta. W programie był m.in. Zdrowy Jarmark, kąpiele zamojskich morsów, czy też najnowszy nabytek WORD – symulator dachowania. Można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, czy też oddać krew w krwiobusie zaparkowanym na płycie rynku. Zorganizowano tez plenerowe studio TVP3 Lublin.

Całość wydarzeń nakręcał i koordynował ze sceny Dj BartOldie przy wsparciu Barbary Godziszewskiej.

Kto chciał spędzić czas aktywnie mógł przyjść pokibicować drużynom, które grały w turnieju siatkówki na siedząco, były to drużyny:
- MKS Padwa
- KS Hetman
- Komenda Miejska Policji w Zamościu
- Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
- Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu
- Urzędu Miasta Zamość
- Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu

Turniej wygrała drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciekawe symulacje zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach w ramach, których można było sprawdzić jak radzą sobie na co dzień ludzie, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią. Można było tez uczestniczyć w koncertach Borysa Somerschafa w klubie „Kosz” oraz Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w siedzibie orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us