Reklama
Reklama

W Zamościu odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Młodzież z zamojskich liceów oraz członkowie Stowarzyszenia "Zamość nasz wspólny dom" organizują "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny". Wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na problemy klimatyczne Ziemi, odbędzie się już w najbliższy piątek (15 marca) na Rynku Wielkim w Zamościu.

"Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie naszych czasów. Musimy sobie z nim poradzić, inaczej nie ma dla nas bezpiecznej przyszłości. Naukowcy mówią wprost - wciąż może nam się udać, ale mamy bardzo niewiele czasu. Na zmianę klimatu wpływ mają różne czynniki, ale to spalanie paliw kopalnych w największym stopniu przykłada się do ocieplenia klimatu. Każdy kolejny stopień, o który ociepli się Ziemia, oznacza bardzo poważne konsekwencje: ekstremalne zjawiska pogodowe, długotrwałe fale upałów, rozprzestrzenianie się chorób, masowe migracje i wysoce prawdopodobne ryzyko konfliktów zbrojnych. Żeby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy odejść od węgla w ciągu niespełna 12 lat." - czytamy w opisie wydarzenia. - "Musimy zacząć działać! Dlatego 15 marca, my, młodzież na całym świecie będziemy organizować szkolne strajki dla klimatu, tak, żeby temat ten stał się widoczny i usłyszany. W Zamościu spotkamy się na rynku i przedstawimy nasze postulaty!" - napisali organizatorzy.

Strajk rozpocznie się o godzinie 10:00.

2 komentarzy

 • niePOpieram
  niePOpieram środa, 13 marzec 2019 08:58 Link do komentarza

  Nawet mam dla nich hasło: Zostańmy dżunglą Europy
  Może wtedy ktoś przyjedzie zapolować na kaczki :)

 • Zapras
  Zapras czwartek, 14 marzec 2019 05:34 Link do komentarza

  Lewactwo, obrzydliwe

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us