Reklama
Reklama

Grzybiarki parasolowe zamieszkały w Zamościu

Zdjęcia mrówek z natury pochodzą z prywatnego archiwum Łukasza Sułowskiego, który 10 lat temu podglądał owady na Kostaryce Zdjęcia mrówek z natury pochodzą z prywatnego archiwum Łukasza Sułowskiego, który 10 lat temu podglądał owady na Kostaryce

W zamojskim ogrodzie zoologicznym zamieszkały chyba najbardziej rozpoznawalne mrówki na świecie. Atta cephalotes czyli grzybiarki parasolowe większość z nas kojarzy z filmami przyrodniczymi z Ameryki Południowej. Kolonia wraz z królową przyjechała do naszego zoo z Berlina.

- Widok niekończących się alejek mrówek niosących nad głowami "parasolki" z fragmentów pociętych liści przykuwa wzrok. Zanim zobaczycie nasze mrówki na ekspozycji zoo minie zapewne kilka miesięcy, podczas których kolonia będzie się rozrastała na zapleczu hodowlanym. W tym czasie postaramy się zbudować nowoczesną ekspozycję grzybiarek w pawilonie terrarium - informuje Łukasz Sułowski, wicedyrektor zoo. - Naszym zoo-marzeniem są "mrówkostrady" sięgające z parteru na piętro ekspozycji budynku.... prace trwają - dodaje.

Atta cephalotes to fascynujące owady społeczne, żyjące w symbiozie z grzybem i bakterią od milionów lat. Poniżej zdjęcia mrówek z zamojskiego zoo oraz z natury pochodzące z prywatnego archiwum Łukasza Sułowskiego, który 10 lat temu podglądał owady na Kostaryce. Publikujemy również film pokazujący jak fascynujące mrowiska budują grzybiarki parasolowe.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us