Reklama
Reklama

Zamość: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy otwiera drzwi

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu zaprasza wszystkich zainteresowanych działalnością placówki – Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (9 marca), w godzinach 10.30-14.00, w siedzibie OREW przy ul. Orlicz Dreszera 14.

Zaproszenie skierowane jest do osób zainteresowanych działaniami placówki, w tym rodziców dzieci niepełnosprawnych, poszukujących najlepszej dla nich formy edukacji i rehabilitacji. Jak mówi Dyrektor OREW, Krzysztof Rysak: - Dzień Otwarty Ośrodka to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z działaniami placówki oraz specjalistycznym wsparciem, jakie proponujemy w ramach prowadzonej edukacji, terapii i rehabilitacji. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zapraszamy Państwa do rozmów z wybranymi specjalistami, obejrzenia sal, w których pracujemy, i zaplecza dydaktycznego, w tym innowacyjnych narzędzi pracy z Osobami Niepełnosprawnymi. Na odwiedzających tego dnia OREW czeka również prezentacja multimedialna, obrazująca naszą codzienną pracę.

OREW w Zamościu funkcjonuje od 15 lat, oferując nieodpłatnie wszechstronne wsparcie skierowane do osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin, w tym dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną z terenu Zamojszczyzny. Ośrodek prowadzi grupy przedszkolne, Szkołę Podstawową, Szkołę Przysposabiającą Do Pracy, Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, terapię specjalistyczną w ramach kontraktu z NFZ. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą również skorzystać ze wsparcia w postaci Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

- Zapewniamy terapię ze specjalistami z zakresu oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki, psychologii, logopedii, surdologopedii, neurologopedii, rehabilitacji, integracji sensorycznej. Lata doświadczenia zaowocowały kadrą złożoną z wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Co ważne, należy pamiętać, że wszelkie wsparcie oferowane przez OREW jest bezpłatne – dodaje dyrektor OREW.

Obecnie OREW wspiera 55 osób od 3. do 25. roku życia, realizujących obowiązek szkolny, natomiast Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka obejmuje 34 dzieci, od momentu wykrycia dysfunkcji do czasu rozpoczęcia edukacji szkolnej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us