Reklama
Reklama

40-latka odpowie za fikcyjne zwroty

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pracownica jednego z zamojskich marketów dokonywała fikcyjnych zwrotów towarów do sklepu. Ze sklepowej kasy pobierała pieniądze, które trafiały do jej kieszeni. Teraz za oszustwa odpowie przed sądem. 

- Policjanci z Zamościa zatrzymali 40-letnią mieszkankę miasta, pracownicę jednego z marketów. Nielegalna działalność kobiety polegała na wyłudzeniu pieniędzy. 40 latka była uprawniona do przyjmowania zwrotów od klientów i sporządzania w tym zakresie stosownej dokumentacji. Kobieta wystawiała dokumenty zwrotu towarów, których faktycznie nie było. Później na podstawie tych dokumentów z kasy marketu wypłacała sobie pieniądze - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, że 40-latka w ubiegłym miesiącu wykonała kilkanaście fikcyjnych zwrotów towaru. Przedstawiciel marketu wycenił poniesione straty na kwotą ponad 1500 zł. Podejrzana usłyszała już zarzuty oszustwa. Wymiarowi sprawiedliwości nie umknie również fakt, że kobieta poświadczała nieprawdę w wystawianych przez siebie dokumentach - dodaje.

Zgodnie z polskim prawem karnym oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. 

2 komentarzy

 • rbbt
  rbbt sobota, 02 marzec 2019 14:01 Link do komentarza

  Nie musiała by kraść gdyby skąpy pracodawca płacił godnie za dobrze wykonaną pracę.

 • Boruta
  Boruta sobota, 02 marzec 2019 18:30 Link do komentarza

  Co za durny komentarz, zgodziła się pracować za jakąś stawkę, w umowie na bank nie było nic o premii w postaci lewej kasy z kasy ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us