Zamość: Około 6 tys. mieszkańców nie ma ciepła [WIDEO Z KONFERENCJI]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Prawdopodobnie do poniedziałku, do godzin wieczornych potrwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej w Zamościu. Bez ciepła jest około 6 tysięcy mieszkańców miasta.

Do awarii doszło w sobotę przed południem. Rozszczelniła się magistrala ciepłownicza.

- Awaria spowodowała rozszczelnienie w kolejnych miejscach sieci ciepłowniczej. Na dzień dzisiejszy mieszkańcy okolic Klińskiego i Kamiennej, okolic ulicy Reja i ulicy Spadek oraz częściowo ulicy Peowiaków nie mają dostaw ciepła. Pozostałe rejony, to jest około 80 procent naszego systemu ciepłowniczego jest już zasilane, aczkolwiek może to potrwać kilka godzin zanim pełne parametry dostawy ciepła zostaną przywrócone. Myślę, że jutro w godzinach popołudniowych będzie dostawa ciepła przywrócona do wszystkich mieszkańców Zamościa - wyjaśnia z Roman Trześniowski z firmy Veolia.

Jak informuje Veolia, ostatnia tego typu awaria miała miejsce 5 lat temu. - Nasza sieć ma kilkadziesiąt lat ale sukcesywnie ta część sieci, która jest w najgorszym stanie technicznym jest wymieniana. Wymiana większych odcinków sieci wiązałaby się bardzo dużymi utrudnieniami i kosztami, które obciążałyby naszych odbiorców - mówi Trześniowski.

Prace cały czas trwają.

Poniżej wideo z konferencji prasowej dotyczącej awarii.

Media

2 komentarzy

  • ech
    ech niedziela, 10 luty 2019 13:33 Link do komentarza

    cosik ściemniają chyba, przecież na Orzeszkowej i oboznej takze nie ma ciepła w kaloryferach

  • czytelnik
    czytelnik niedziela, 10 luty 2019 17:36 Link do komentarza

    Wykopali jeden dołek do pękniętych rur i trzeba im było na to 25 godz. Zazwyczaj takie awarie powstają podczas wielkiego mrozu. Co by było, gdyby było - 20 stopni Celsjusza i 80 - 90 cm śniegu?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us