Reklama
Reklama

Oczyszczacze powietrza w zamojskich żłobkach i przedszkolach? To pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Radni "Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej" wnioskują o montaż oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach w Zamościu. Jak piszą, to wszystko w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta.

W czwartek na ręce prezydenta Zamościa klub radnych "Zamojska Koalicja Obywatelska" w związku z zanieczyszczeniem powietrza i troską o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta, złożył wniosek dotyczący montażu oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach miejskich.

"Oczyszczacz wyłapuje nie tylko zanieczyszczenia, ale również wirusy i bakterie. Pomoc w utrzymaniu zdrowia w fazie rozwojowej dzieci jest niezmiernie ważna, dlatego apelujemy o taką ochronę przynajmniej na poziomie żłobków i przedszkoli. Wszystkie zaburzenia, które się pojawiają w wyniku działania zanieczyszczeń w wieku rozwojowym, nie są do odrobienia w późniejszym wieku." - napisali radni we wniosku. "Montaż oczyszczaczy powietrza w żłobkach i przedszkolach jest uzasadniony, jako że jakość powietrza w Zamościu w sezonie grzewczym ze względu na niską emisję oraz położenie Miasta w Padole Zamojskim nie jest najlepsza" - dodają.

Radni liczą na to, że wniosek poprze prezydent Zamościa i cała Rada Miasta.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us